همانطور كه مستحضر هستید ، این روزها بدلیل نوسانات قیمت ها و عدم ثبات بازار بسیاری از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی دچار مشكل شده و امكان قیمت دهی به مشتریان را نداشته و بهمین خاطر باعث افت درآمد و از دست دادن مشتریان خود شده اند ، با توجه به موارد ذكر شده مجموعه ما تصمیم گرفت تا روش جدیدی را در كسب و كار اینترنتی كه نمونه آن نه در ایران و نه حتی خارج از ایران وجود نداشته را پیاده سازی نماید . تا ضمن بالا بردن سطح فروش برای فروشندگان ، كمك شایانی به مشتریان سراسر كشور برای یافتن قطعات یدكی و سایر كالا های مورد نیاز خود نماییم . در زیر شرح فرایند ها و امكانات سایت جهت آشنایی آورده شده است .


فرایند سایت

بصورت B2B و B2C و همینطور C2C طراحی شده است ،

B2B: به این شكل كه بطور مثال فروشندگان قطعات یدكی ( خرد فروشها ) میتوانند قطعات مورد نیاز معمول خود را از سایر فروشندگان ( عمده فروش ) تهیه كنند .

B2C: امكان خرید مستقیم از فروشندگان توسط مشتریان وجود داشته و مشتریان میتوانند بدون واسطه از فروشنده خرید نمایند ..

C2C: هر مشتری با پنل مخصوص مشتریان این امكان را دارد تا حداكثر یك قطعه یدکی را به فروش برساند ولی برای فروشندگان هیچ محدودیتی برای تعداد كالای عرضه شده وجود ندارد .

فروشندگان میتوانند برای ارائه كالا به مشتریان به دوشكل عمل كرده یا كالا را درمحل خود به مشتری ارائه داده و هزینه را دریافت كنند و یا كالا را به محل مشتری ارسال كرده و دریافت وجه اتفاق بیفتد . سایت تاپتین بهیچوجه هزینه ای بابت خرید و فروش از هیچیك از طرفین دریافت نمیدارد .

هدف این سایت صرفا رساندن درخواست های مشتریان به فروشندگان و دریافت جواب ( پیش فاكتور ) به مشتری است .روند كار به این شكل است كه مشتری قطعه یدکی یا كالا مورد نظر خود را در سایت یافته و پس از وارد نمودن آدرس و مشخصات خود و همچنین تعداد مورد نیاز در قالب یك فرم استعلام برای تمامی فروشندگانی كه این كالا را داشته و یا از قبل اعلام آمادگی نموده اند ارسال میشود . از این تعداد فروشنده ممكن است از یك یا بیشتر به مشتری پاسخ دهند ، مشتری میتواند بین قیمت ها ، كیفیت ، نزدیكی یا دوری و ... از یكی یا چند تا از فروشندگان خرید نماید ، برای اینكار ، بعد از انتخاب فروشنده مورد نظر خود یك درخواست قطعی ارسال كرده تا در زمان مقرر و مشخص شده توسط فروشنده یا به محل فروشنده مراجعه كرده ویا فروشنده سفارش مشتری را به محل او ارسال نماید .


مزایای سایت

- ارسال روزی یك SMS جهت یادآوری به فروشنده در خصوص استعلام ها یا درخواست های قطعی رسیده

- امكان افزایش SMS ها برای هر استعلام در صورت درخواست فروشنده

- امكان تبلیغات رایگان در پنل فروشنده

- امكان تبلیغات در تمامی صفحات سایت در صورت درخواست فروشنده

- امكان دریافت استعلام از كلیه مناطق شهر

- امكان دریافت استعلام از سراسر كشور در صورت درخواست فروشنده

- سرعت در جواب دهی استعلام

- عدم نیاز به معرفی كالای خود در سایت

- امكان اضافه كردن قطعات و كالاهای خاص به سایت توسط مشتری و فروشنده

لازم بذكر ، در حال حاضر امكان دریافت هزینه بصورت اینترنتی وجود نداشته و مشتری ملزم است اصل فاكتور خود و همچنین پرداخت را بصورت فیزیكی یا با امكاناتی كه فروشنده در اختیار مشتری قرار میدهد ، انجام دهد .

سایت تاپتین ماركت در فاز اول خود در حال معرفی و ثبت نام فروشندگان میباشد . كه این پروسه حدود دوماه زمان خواهد برد ، پس از اطمینان از ثبت نام های انجام شده تبلیغات عمومی خود را آغاز كرده و در مرحله اول استان تهران و البرز و در مراحل بعدی استانهای گیلان ، مازندران ، اصفهان ، ... استانها آغاز خواهد .

امیدوارم با ثبت نام و استفاده از سایت تاپتین ، بتوانیم در افزایش فروش قدم ناچیزی را برداشته و هم به مشتریان برای یافتن نیازمندیهای خود كمك نماییم .